Балаклійська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Балаклійської районної ради Харківської областіздійснює освітню діяльність уже 57 років.Цього року 25 педагогічних працівників навчають 322 здобувачів освіти. У закладі функціонують 2 класи за заочною та екстернатною формами навчання.

/Files/images/IMG-509c756d9471129f95992ec9b495e3a2-V.jpg

З метою створення умов для якісної освіти вихованців у 2020/2021 навчальному році заклад працює надактуальною методичноютемою «Формуваннявисококомпетентної особистості шляхом створення інноваційного простору в контексті вимог сучасної школи», що проходить наскрізною лінією в річному плані роботи закладу, у планах роботи педагогічної, методичної рад, шкільних методичних об’єднань, творчих груп і в навчальній діяльності кожного педагога закладу.

Шкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів спланувало свою роботу відповідно до змін, які відбуваються в процесі модернізації початкової освіти, запровадження в ній компетентнісного підходу, що направлено на підвищення якості освітніх послуг, та перебудовинавчального процесу на принципах гуманізму та демократизації, спрямування його на особистісний розвиток молодших школярів, формування в них життєвих компетентностей.

З метою готовності до роботи в Новій українській школі вчителі початкових класів протягом останніх трьох років підвищили свою кваліфікацію на базі КВНЗ «Харківськаакадемія неперервної освіти», проходять навчання на освітньому порталіВсеосвіта, Українськомуосвітньому онлайн-порталі На урок, студії онлайн-освіти EdEra, Prometheus та інших освітніх платформах.

З метою зростання професійної майстерності педагоги закладу кожного року беруть участь у професійному конкурсі «Учитель року», є призерами районного етапу.У2017/2018 навчальному роціучитель початкових класів Боєва Олена Вікторівна стала лауреатом конкурсу.

Визначальним показником всебічно розвиненої особистості є її мова,босвіт пізнається через мову, яка формує людську духовність. Відповідно до вимог Державного стандарту початкової освіти розвиток мовленнєвої компетентності, яка є складовою комунікативної, – провідний принцип навчання української мови в початкових класах.

Тому вчителі початкових класів у своїй роботі під час реалізації компетентнісного підходу до навчання української мови та літературного читання намагаються доцільно використовувати різні навчальні технології, найрезультативніші такі:

  • технологія організації навчального співробітництва та технологія організації навчальної проєктної діяльності –О.В.Боєва;
  • технологіяформуваннязагальнонавчальнихумінь і навичок –С.А.Пудова;
  • ігрова навчальна технологія – І.В. Михайлова;
  • технологія досягненняобов’язкових навчальнихрезультатів – Т.І.Денисова ;
  • технологія диференційованого навчання –Л.С.Бондаренко.

Усі вчителі початкових класів тісноспівпрацюють між собою та шкільним методичним об’єднанням учителів суспільно-гуманітарного напряму, діляться досвідом. Так, вчитель української мови та літературиЛ.М.Демиденко, яка є екзаменатором із перевірки власних висловлювань при перевірці робіт ЗНО з української мови та літератури в Харківському регіональному центрі оцінювання якості освіти, завжди надає необхіднірекомендації педагогам. Роботу вчителів початкової ланки продовжують учителі середньої та старшої школи. Маємо певні результати./Files/images/IMG-f990af18383d131c704145f7c0a76952-V_2.jpg

Здобувачі освіти нашого закладу майже кожного року є призерами ІІетапу Міжнародного конкурсу з українськоїмови ім. ПетраЯцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, у 2018 році були призерами обласного конкурсу (написання твору) «Місцеве самоврядування – це ми» та призерами Всеукраїнськогоквест-марафону в місті Каневі «Чи знаєш ти Шевченка?».Учні закладу єпризерами ІІІ обласного етапу роботи Малої академії наукУкраїни:

  • 2019 рік – секціямовознавство, тема роботи «Благодійність на Харківщині. Історія та сучасність», ІІІ місце;
  • 2021 рік – секція мистецтвознавство, тема роботи «Золотий місток дружби України та Казахстану» (дослідження творчості Тараса Шевченка на території Казахстану), ІІ місце.

За рейтинговими результатами ЗНО 2019 року Балаклійська загальноосвітняшкола І-ІІІ ступенів № 6 у Балаклійському районі мала ІІ місце, а в Харківській області 41 місце.

Наша школа спрямовує свою роботу не тільки на формування об’єму знань, а й уміння ними оперувати, бути готовим змінюватись і пристосовуватися до нових потреб ринку праці, активно діяти, швидко приймати рішення, навчатись упродовж життя, бо тільки за таких умов діти зможуть орієнтуватись у сучасному суспільстві та інформаційному просторі.
Кiлькiсть переглядiв: 447